Aktualności

Trening się udał

W sobotę (20 marca 2021) udało się pobiegać z mapą (Mapa Kołatek) czterem odważnym (Bogdan, Marek, Darek i Jędrek). Tempa nie były najwyższe, ale liczyła się technika indywidualna wyszukiwania punktów. Dodatkowym plusem była słoneczna i bezwietrzna pogoda. W załączeniu jedna z map treningowych.

Co dalej z bieganiem w marcu?

20 marca 2021 r. zawody w bno w Olsztynie nie odbędą się (Coronavirus). Ale mam propozycję indywidualnego pobiegania w tym dniu z mapą np: może być to mapa Kołatek k. Olsztynka. Mapa z trasą jest przygotowana. Ewentualne uwagi lub propozycje na telefon 504 981 575 (Bogdan Lech).

Brak zawodów lutowych

Planowane zawody 27 lutego 2021 r. nie odbędą się. Podstawowa przyczyna to trudna sytuacja epidemiczna w Olsztynie. Kolejny planowany termin rywalizacji w biegu na orientację to 20 marca b.r.

Kontynuacja biegania z mapą po Tęczowym Lesie k. Olsztyna

Od 11 lutego przygotowana jest kolejna mapa i trasa oznaczona znacznikami. Zainteresowanych zapraszam. Mapa w skali 1:7500. Ilość punktów to 11, rozstawionych na długości 3700m. Można potrenować przy okazji np. wizyty w Decathlonie. Od Decathlonu do lasu jest bardzo blisko. Zawody 27 lutego 2021 w formie sprawdzianu treningowego planujemy przeprowadzić w Lesie Miejskim z baząCzytaj dalej „Kontynuacja biegania z mapą po Tęczowym Lesie k. Olsztyna”

Trening indywidualny bno w Tęczowym Lesie

Można już potrenować w Tęczowym Lesie (las za pętlą autobusową, po lewej stronie drogi dojazdowej do obwodnicy, dalej Butryny). Kilka wydrukowanych map z trasą do dyspozycji wszystkich chętnych. Trasa 5 km i 20 punktów kontrolnych. Skala mapy 1 : 7500. Meta i start usytuowane w pobliżu parkingu przy pierwszym rondzie za Olsztynem (od Decathlonu jestCzytaj dalej „Trening indywidualny bno w Tęczowym Lesie”

Pierwszy trening z mapą w 2021.

Już po pierwszym udanym treningu technicznym na mapie Kołatek, który został przeprowadzony 02 stycznia 2021 roku na trasie o długości 6,5 km i 19 punktów kontrolnych. Trasa oparta została o punkty stałe. W załączeniu mapa treningowa do wykorzystania.

TRENING TECHNICZNY BnO

Jest zamiar przeprowadzenia treningu technicznego z wykorzystaniem uaktualnionej w tym roku (przez Janka Szepelaka) mapy „KOŁATEK”. Mapa obejmuje teren leśny w pobliżu Mierek k. Olsztynka. Trening odbędzie się w sobotę 28 listopada 2020 r. Do kontaktu (tel. 504 981 575 – Bogdan Lech) i zgłoszenia udziału zapraszam wszystkich chętnych. Miejsce i godzina rozpoczęcia treningu doCzytaj dalej „TRENING TECHNICZNY BnO”

Wyniki bno z 11 listopada

Pasjonaci biegu na orientację nie zawiedli, stawiając się na start umiejscowiony na mostku na rz. Łyna (poniżej Olsztyńskich mostów kolejowych) i ruszając do Lasu Miejskiego w poszukiwaniu punktów kontrolnych (oznaczonych białoczerwonymi lampionami). Większość wybrała trasę długą 6,3 km. W zależności od przygotowania fizycznego jedni biegali a inni spacerowali. Pogoda dopisała. Była bezwietrzna i nie padało.Czytaj dalej „Wyniki bno z 11 listopada”

BnO 11 listopada

Bieg lub marsz to sposób na pokonanie wyznaczonej trasy 11 listopada. Trasy i mapy zostały przygotowane. Zapraszamy po odbiór map od godz. 10.00 do 11.00 do siedziby Odzdziału PTTK w Olsztynie (ul. Staromiejska 1). Start na trasę z mostka na rz. Łyna (za mostami (wiaduktami) kolejowymi. Kierunek poruszania się na miejsce startu przez stare miasto,Czytaj dalej „BnO 11 listopada”

Olsztyn-bieg na orientację 11 listopada 2020 roku

Pandemia koronawirusa i ciągle zmieniająca się sytuacja, powodują, że plan startu na orientację 11 listopada trzeba weryfikować. Został przygotowany plan awaryjnego działania. Zmieniamy teren. Trasę ustawimy w Lesie Miejskim (nie jak planowano na Starym Mieście i Parku Centralnym). Mapy z wydrukowanymi trasami i opisami będą do indywidualnego pobrania dostępne w biurze PTTK przy ul. StaromiejskiejCzytaj dalej „Olsztyn-bieg na orientację 11 listopada 2020 roku”

Wczytywanie…

Something went wrong. Please refresh the page and/or try again.


Subskrybuj

Otrzymuj aktualności na swoją skrzynkę.